logo

Kolumbus zveřejnil již více než 100 inzerátů nabízejících zaměstnání

Znojmo, 20. února 2013. - Jedním z hlavních úkolů projektu Kolumbus je pomoci Znojmákům najít práci. Od startu projektu již bylo zveřejněno více než 100 inzerátů nabízejících zaměstnání, a to jak na webových stránkách www.znojmokolumbus.cz, tak ve Znojemských LISTECH.

Projekt zveřejňuje inzeráty jak prestižních firem Znojemska jako je Egston, PPO a Šikulové, tak i za podpory Rakousko-české hospodářské společnosti (RČHS) nabídky pracovních míst v blízkém rakouském pohraničí. RČHS dosud vyhledala více než stovku nabídek, které Znojmo v rámci programu Kolumbus zveřejnilo. Na inzerci nabídek práce v Česku se také podílí Okresní hospodářská komora Znojmo. Všechny tyto pracovní pozice zveřejňuje na internetu i Znojemský seznam.

Velmi nás překvapil velký zájem o inzerované pozice v Rakousku a téměř jsme nestačili odpovídat na dotazy více než 200 zájemců během dvou týdnů od zveřejnění,“ komentuje spolupráci Radka Pavlíková z Rakousko-české hospodářské společnosti. Zároveň však vysvětluje, že RČHS se nezabývá zprostředkováním práce, ale pouze vyhledává nabídku volných pracovních míst z veřejně dostupných zdrojů v Rakousku. Uchazeči by se tedy měli obracet přímo na potencionální zaměstnavatele, přičemž je třeba mít na paměti to, že je dobré mít alespoň základní znalost německého jazyka a uchazeč se musí být schopen sám do místa dopravit

V současné době trápí jak Znojmo, tak celou republiku, téměř rekordní nezaměstnanost. Centrální vláda však sedí s rukama v klíně, protože místo skutečných problémů se musí neustále zabývat neustálým hledáním nových a nových ministrů. Přes velmi omezené možnosti, jak zaměstnanost ovlivnit, je pro nás důležité každé pracovní místo, které vznikne,“ popisuje situaci starosta města Vlastimil Gabrhel.

Chceme z města udělat konkurenceschopný region a dát Znojmákům prostor pro uplatnění svých schopností, proto je pro nás důležité podporovat vzdělání a objevovat nová pracovní místa. Důležitým faktorem úspěchu je i fakt, že se nám daří zapojovat do projektu Kolumbus i další partnery,“ dodává starosta.

Partneři projektu:

znojmo2     ohklogo     logoSVSE     Logo RCHS-OETGW     logo znojseznam