logo

Znojmo mluví anglicky: z němčiny se nově proplácí i úroveň B1

Znojmo, 20. února 2013. – Po diskusi s učiteli jazyků a řediteli středních škol se vedení města rozhodlo rozšířit úrovně pro proplácení jazykových certifikátů z němčiny. Nově se bude proplácet i nižší úroveň B1. Důvodem je všeobecně nižší znalost německého jazyka, která je ale zároveň pro vykonávání běžných profesí v Rakousku a Německu dostačující.

V rámci nástroje Znojmo mluví anglicky, který spadá pod projekt Kolumbus, proplácí město Znojmo od ledna znojemským studentům a absolventům jazykové certifikáty z angličtiny a němčiny na úrovni B2 a C1. Po diskusi s učiteli jazyků a řediteli středních škol se vedení města rozhodlo v němčině proplácet i úroveň B1, tedy o stupeň nižší, než se původně plánovalo.

„Pro práci v zahraniční, potažmo v sousedním Rakousku, je znalost němčiny na úrovni B1 dostačující, jak nám potvrdili učitelé německého jazyka. Proto jsme se rozhodli proplácet i tuto úroveň. Věřím, že díky tomuto kroku se najde ve Znojmě ještě více zájemců, kteří si budou chtít zvýšit svoji jazykovou vybavenost a budou se tak chtít ucházet o práci v Rakousku,“ vysvětluje starosta Znojma Vlastimil Gabrhel.

Znojmo proplácí znojemským studentům a absolventům úspěšně získané certifikáty u zkoušek, které byly absolvovány po 1. lednu 2013. Pro angličtinu se proplácí zkoušky Cambridge English Language Assessment, pro němčinu pak zkoušky Goethe Institutu. Pro oba jazyky pak i klasická státní jazyková zkouška příslušné úrovně. Stupně znalosti jazyků se odvozuje od Společného referenčního rámce Rady Evropy (úrovně jdou od nejnižší A1 po nejvyšší C2).

Podrobné informace k projektu i k proplácení certifikátů jsou na speciálních webových stránkách projektu Kolumbus www.znojmokolumbus.cz.

Partneři projektu:

znojmo2     ohklogo     logoSVSE     Logo RCHS-OETGW     logo znojseznam